Lüttgens rozszerza zakres swoich usług o kompleksowe montaże podzespołów

mp440
Ten innowacyjny moduł urządzeń domowych składający się z 29 komponentów powstał w ścisłej współpracy z klientem w wielu stadiach rozwoju i fazach testowych. Firma Lüttgens stworzyła ponadto linię montażową z automatycznym zabezpieczeniem poszczególnych etapów budowy.

Heiligenhaus, kwiecień 2018 r. - firma Lüttgens prezentuje swą technologię tworzyw sztucznych na HMI jako silny partner w zakresie skomplikowanych podzespołów w przeróżnych branżach.

Klienci doceniają kompetentną, partnerską współpracę na etapie rozwoju i projektowania. W ścisłej koordynacji opracowywane i wdrażane są spójne koncepcje w zakresie produkcji poszczególnych części konstrukcyjnych oraz określonego stopnia automatyzacji programów testowych procesu montażowego. Widoczna jest przy tym szczególnie mocna strona firmy Lüttgens dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalizacji w „częściach hybrydowych”. Zręczne połączenie funkcji i integracji w jednej części konstrukcyjnej z kilku materiałów prowadzi do zmniejszenia różnorodności części, uproszczenia procesów montażu i ostatecznie do stworzenia bezpiecznego produktu.

Lüttgens opanowuje technologicznie zaawansowane procesy produkcyjne o wysokim stopniu automatyzacji i krótkich cyklach roboczych, które są niezbędne do wielkoseryjnych zastosowań technologii hybrydowej. Dzięki bogatemu doświadczeniu w tej dziedzinie, jak również w zakresie wtryskiwania wieloskładnikowego oraz w technice wtryskiwania gazowego (GIT) firma Lüttgens zdobyła szerokie grono klientów, począwszy od branży motoryzacyjnej poprzez branże sanitarne, AGD, budownictwo i przemysł elektryczny a skończywszy na budowie maszyn i urządzeń.

W technologii hybrydowej łączącej plastik z metalem tkwi ogromny potencjał przyszłościowy, ponieważ otwiera ona nowe możliwości projektowania konstrukcji lekkich. Przy optymalnym wykorzystaniu efektów synergii wynikających ze określonych zalet, jakie mają tworzywa sztuczne i metale, zaprojektowane pod kątem obciążeń elementy hybrydowe mogą być szczególnie małe, lekkie, wydajne pod względem materiałowym, a tym samym ekonomiczne.

Dzięki hybrydowym rozwiązaniom w zakresie konstrukcji lekkich, systemom wielomateriałowym o wysokiej funkcjonalnej integracji oraz kształtkom kompozytowym o bardzo dużej sztywności i wytrzymałości firma Lüttgens uchodzi za niezawodnego dostawcę zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym. Poza produkcją klamek zewnętrznych, komponentów podwozia lub dźwigni firma stała się dziś jednym z największych w Europie dostawców elementów zamków z otuliną z tworzyw sztucznych. Poprzez ciągłe podnoszenie stopnia automatyzacji swoich urządzeń produkcyjnych i połączenie w sieć wszystkich maszyn produkcyjnych w zakładzie Heiligenhaus i jego siostrzanej spółce w Polsce firma Lüttgens wspiera swoich klientów racjonalną i przyjazną dla środowiska produkcją seryjną.

Firma Lüttgens jest obecnie firmą rodzinną w trzecim pokoleniu i posiada dwa zakłady produkcyjne w Heiligenhaus /Niemcy i w Nielbark / Polska. W sumie 310 pracowników produkuje na zlecenie klientów części i podzespoły formowane wtryskowo z termoplastycznych tworzyw konstrukcyjnych. Wieloletnie doświadczenie w zakresie rozwoju i produkcji, a także bliski kontakt z globalnymi producentami materiałów, producentami OEM i dostawcami systemów, jak również z programistami i uniwersytetami zapewnia wysoką wydajność czasu i kosztów.


© www.luettgens.pl   poniedziałek, 9 kwietnia 2018 12:13 MT
Siedziba w Polsce:
Lüttgens Polska Sp. z o.o.Sp.k.

ul. Sosnowa 2
PL-13-306 Nielbark

Tel. +48 56 649 89 00
info@luettgens.pl


Dietrich Lüttgens GmbH & Co. KG
Kunststoff-Spritzgießwerk

D-42579 Heiligenhaus

Administracja:
Hasselbecker Straße 16

Dostawa towarów:
Schopshofer Weg 3
Dział wysyłkowy:
Hasselbecker Straße 14

Tel. +49 (0) 2056 264-0
info@luettgens.de
© 2024 Lüttgens Polska Sp. z o.o. Sp.k., Wszelkie prawa zastrzeżone. odcisk | Polityka prywatności Login